ВЕБ-ПОРТАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ

Про портал

Шановні користувачі!

Програмне забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було оновлено!!!

При оновленні програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було збережено персональні кабінети установ, проте всі набори даних, які були опубліковані до 08 серпня 2018 року, тепер доступні для перегляду та вивантаження тільки на старій версії Порталу.

Інформуємо, що публікувати або оновлювати набори даних на старому Порталі old.data.gov.ua не потрібно. Всі набори відтепер необхідно опубліковувати на новому Порталі. При необхідності оновлення набору, який був розміщений на старому Порталі, його необхідно опублікувати та оновлювати вже на новому Порталі.

Всі персональні кабінети на цьому порталі відключені. Пошук даних необхідно здійснювати без заходу в кабінет, без введення логіну та паролю, просто як звичайний  користувач.

Інструкцію розпорядника інформації можна завантажити за посиланням.

Єдиний державний веб-портал відкритих даних (Перша черга) створено на вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Портал призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Цілі створення Порталу:

  • забезпечення своєчасного розміщення органами влади інформації, яка підлягає оприлюдненню, а також будь-яких інших даних, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних;

  • оприлюднення та регулярне оновлення розпорядником інформації відкритих даних на Порталі;

  • забезпечення для всіх користувачів інформаційного простору спільних правил щодо оприлюднення інформаційних матеріалів у формі відкритих даних;

  • забезпечення своєчасного розміщення повної та достовірної інформації;

  • забезпечення ефективних двосторонніх комунікацій і каналів зворотного зв’язку.

Вимоги до структури наборів даних оприлюднених на Порталі:

Структура набору відкритих даних включає опис складу (елементів) набору даних, їх формат, параметри та призначення. Структура набору відкритих даних оприлюднюється у форматах XSD, JSON, CSV або інших аналогічних форматах.

При оприлюдненні наборів даних використовуються такі формати:

Текстові дані

TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, не скановане зображення), (X)HTML*

Структуровані дані

RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS *, YAML*

Графічні дані

GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*

Відеодані

MPEG, MKV, AVI, FLV

Аудіодані

MP3, WAV, MKA

Дані, розроблені в Macromedia Flash

SWF, FLV

Заархівовані дані

ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*

Створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснюється Державним агентством з питань електронного урядування України за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Громадянської платформи SocialBoost, Програми розвитку ООН в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Microsoft в Україні.