ВЕБ-ПОРТАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ

Розробникам

Поставити питання

Шановні користувачі!

Програмне забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було оновлено!!!

При оновленні програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було збережено персональні кабінети установ, проте всі набори даних, які були опубліковані до 08 серпня 2018 року, тепер доступні для перегляду та вивантаження тільки на старій версії Порталу.

Інформуємо, що публікувати або оновлювати набори даних на старому Порталі old.data.gov.ua не потрібно. Всі набори відтепер необхідно опубліковувати на новому Порталі. При необхідності оновлення набору, який був розміщений на старому Порталі, його необхідно опублікувати та оновлювати вже на новому Порталі.

Всі персональні кабінети на цьому порталі відключені. Пошук даних необхідно здійснювати без заходу в кабінет, без введення логіну та паролю, просто як звичайний  користувач.

Інструкцію розпорядника інформації можна завантажити за посиланням.

Що таке відкриті дані?

Закон України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-VI від 13.01.2011 регламентує питання відкритих даних наступним чином:

Публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Які існують формати даних?

Відповідно до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 визначено наступні

формати для оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних:

Текстові дані TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, не скановане зображення), (X)HTML*

Структуровані дані RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS *, YAML*

Графічні дані GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*

Відеодані MPEG, MKV, AVI, FLV, MKS,MK3D

Аудіодані MP3, WAV, MKA

Дані, розроблені з використанням програми Macromedia Flash SWF, FLV

Архів даних ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*

При створенні нових наборів даних забезпечується використання відкритих форматів даних (формати, позначені * у таблиці) та структурованих даних (формати RDF, XML, JSON, CSV).

Як забрати набір даних (API)?

Для того, щоб отримати файл в форматі xml, необхідно перейти за посиланням та вказати “Ідентифікаційний номер” набору даних, який відображається при відкритті обраного набору даних, а також номер ревізії, якщо необхідно отримати попередню версію набору даних:

old.data.gov.ua/view-dataset/dataset?dataset-id=ідентифікаційний номер набору даних&revison-id=номер ревізії.

 

 Для того, щоб забрати файл в форматі json, необхідно перейти за посиланням та вказати “Ідентифікаційний номер” набору даних, який відображається при відкритті обраного набору даних, а також номер ревізії, якщо необхідно отримати попередню версію набору даних:

old.data.gov.ua/view-dataset/dataset.json?dataset-id=ідентифікаційний номер набору даних&revison-id=номер ревізії.

 

Якщо 'revison-id' не передавати, то поверне останній варіант набору даних.