ВЕБ-ПОРТАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ

Новини

Шановні користувачі!

Програмне забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було оновлено!!!

При оновленні програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було збережено персональні кабінети установ, проте всі набори даних, які були опубліковані до 08 серпня 2018 року, тепер доступні для перегляду та вивантаження тільки на старій версії Порталу.

Інформуємо, що публікувати або оновлювати набори даних на старому Порталі old.data.gov.ua не потрібно. Всі набори відтепер необхідно опубліковувати на новому Порталі. При необхідності оновлення набору, який був розміщений на старому Порталі, його необхідно опублікувати та оновлювати вже на новому Порталі.

Всі персональні кабінети на цьому порталі відключені. Пошук даних необхідно здійснювати без заходу в кабінет, без введення логіну та паролю, просто як звичайний  користувач.

Інструкцію розпорядника інформації можна завантажити за посиланням.

AddToAny buttons

В Україні дані стануть відкритими для громадян та бізнесу

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»

Зазначена постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» є очікуваним та ефективним кроком з реформування держави шляхом повторного використання інформації органів виконавчої влади та підвищення відкритості і прозорості їх діяльності, встановлення вимог до розпорядників інформації щодо надання та оприлюднення інформації у формі відкритих даних.

Постановою Кабінету Міністрів України, окрім іншого передбачено затвердити:

  • положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

  • перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

  • перелік форматів, що використовуються для оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних;

  • загальні вимоги до оприлюднення набору даних у формі відкритих даних;

  • умови оприлюднення наборів даних на офіційному веб-сайті розпорядника інформації та на веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних.

Також передбачено зобов’язати:

  • розпорядників публічної інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно із Положенням;

  • Державному агентству з питань електронного урядування України забезпечувати:

а) належне функціонування Єдиного державного веб-порталу відкритих даних;

б) проведення із залученням інститутів громадянського суспільства та представників громадськості періодичного моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних на офіційних веб-сайтах державних органів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних із наступною публікацією його результатів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248573101